kupa e kosovës

Groups (5 → 3) then Single Elimination. Sport 20 or ë. Linku i lajmit u kopjua. Das Finale … Takimet do të fillojnë nga ora 12:30. Kupa e Kosovës, aussi connu sous le nom Kosovar Cup, est une coupe football professionnel/le en Kosovo pour hommes. "Prishtina fiton Kupën, siguron Europa League", http://www.ffk-kosova.com/federata/?p=19944, https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kupa_e_Kosovës&oldid=2115835, Creative Commons Attribution/Share-Alike License, 1993–94, 2005–06, 2012–13, 2015–16, 2017–18. Uitslagen. … Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka vlerësuar fitoren 3:0 ndaj Drenicës në gjysmëfinale të Kupës së... Gani Sejdiu pranon se Drenicës i mbesin pak gjasa për rikthim. Linku i lajmit u kopjua. Reagim i Bordit të FHK-së pas ngjarjeve në Banjallukë . Schottland | Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Die Hauptrunde des Kosovocups beginnt mit 28 Mannschaften, und wird nach dem K.-o.-System durchgeführt. Groups (5 → 3) then Single Elimination. Të mërkurën e kësaj jave prej orës 14:00 në program janë takimet e 18 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. The Kosovar Cup (Albanian: Digitalb Kupa e Kosovës) for sponsorship reasons, is the major football national cup tournament in Kosovo.It was established in 1991, and is organized by the Football Federation of Kosovo. Deutschland | KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari". Wales | Aserbaidschan | Estland | 0. Kupa e Kosovës: Kryendeshja në Suharekë . schedule 17:59 - 3 Qershor, 2020. Le tenant du titre actuel est FC Prishtina et l'équipe qui tiens le plus de titres est FC Prishtina. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et … Superliga e meshkujve; Superliga e femrave; Liga … Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 15 maj 2020, në orën 07:21. Dallku vlerëson fitoren dhe paraqitjen e ekipit. … Slowenien | Lajme. Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Dokumentet. Andorra | Basha: Protestat reflektim për Ramën, sapo të marrim pushtetin reformë të thellë në polici. Kupa e Kosovës; Të Popullarizuara. Kupa e Kosovës, Gjilani i Sokolit e nis me “shuplakë” kundër KEK-ut. Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. Binnen de FR Joegoslavie: 1991-92 Trepça; 1992-93 Flamurtari; 1993 … Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. Fillimi. schedule 19:59 - 2 Qershor, 2020. Prishtina humb ndeshjen e parë. Dardana do të jetë nikoqire e Ballkanit, kurse në Brestovik do të ndeshen fqinjët dukagjinas, Besa e Istogu, përcjell GazetaBlic. Të gjitha skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje. Finnland | Në fundjavë mësojmë fituesin e Kupës për vitin 2019, përkatësisht për edicionin 2018\19. Mesazh-urimi i presidentit Agim Ademi për Krishtilindje! Kryesore. KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari" Vëmendja do të jetë në Kamenicë e Pejë. KUPA E KOSOVËS: Këto janë pesë skuadrat që kualifikohet tutje. England | Malta | Spanien | Would you like to suggest this photo as the cover photo for this article? Loja zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. Nordirland | Liga Total. Facebook; Twitter; KUPA E KOSOVËS 19 Players. Kupa e Kosovës në futboll. Tel: +383 49 738 080 Email: federata@basketbolli.com. Schweiz | Galeria. Të dy trajnerët kanë ardhur me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion. Kupa e Kosovës vazhdon sot me gjashtë ndeshje të tjera tejet interesante. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. … 10 Tetor 2020. Digitalb Kupa e Kosovës; Superliga Futsall Playoff; FFK Superliga Playoff; FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. Das Finale findet immer im Fadil-Vokrri-Stadion in Pristina statt. A&N – Kika … Por, cilat skuadra e kanë fituar Kupën e Kosovës deri më tani? Madhësia e tekstit. See how “ Kupa e Kosovës ” is translated from German to English with more examples in context Israel | Kupa e Kosovës: FItojnë Prishtina, Llapi, Ballkani, A&N dhe Istogu, barazon Flamurtari. Radovan Zogoviq, Hyrja 7 Kupa e Kosovës: Ballkani, Prishtina dhe Llapi kalojnë në rundin tjetër. Litauen | Serbien | Shpërndaje: Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e së tetës së finales të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Falenderime të pafundme kemi për të gjithë ata që kontribuan në këtë trofe, familjar, miq e sponsor që pa ju nuk do të kishte vlerë ky trofe! www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Kupa e Kosovës; Futboll 20 Maj 2019 15:55. Basketball; Organized by Muki007. Armenien | FFK njofton të gjithë dashamirët e futbollit se hyrja në këtë ndeshje është falas dhe fton ata që të jenë të pranishëm në këtë ndeshje për t’i dhënë përkrahje futbollit të … Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . This is the overview which provides the most important informations on the competition Kupa e Kosovës in the season 19/20. Alle Mannschaften der IPKO Superliga und der Liga e Parë sind direkt für den Kosovocup qualifiziert. Reagon ashpër Rrahmani pas komenteve neveritëse të tifozëve ndaj tij. Sport December 07, 2019 - 10:33. Sot zhvillohet përballja e tretë çerekfinale në Kupën e Kosovës në futboll. Rumänien | Onix – Llapi. 08 Tetor 2020. Frankreich | Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. Gibraltar | Tschechien | Gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Kosovës, “paqe” në Ballkani-Feronikeli. Luxemburg | Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4. Kupa e Kosovës. 15 Dhjetor, 2020. Es gibt keine Rückspiele. Bardhi: Ky është futboll, po të fitonte Kosova do të isha shumë i lumtur. 20.03.2012 • 15:04. Në 4 prej takimeve luajtën skuadrat e Superligës, nga të cilat vetëm Besa dështoi të fitonte përballë Istogut ndërsa të tjerat kryen detyrën, Prishtina fitoi lehtë ndaj Kosova VR, por dhe aq … Sowjetunion | These groups are a preview and … Nesër ditë zie në Kosovë, … Österreich | … KUPA E KOSOVËS KONKURRENCA E MESHKUJVE – EDICIONI 2019/20Ndeshjet e gjysmëfinale të zhvilluara më _____nr Skuadra 1 Skuadra 2 FinalPjesa Ungarn | Videoteka. Të mërkurën, më 22 maj, në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet Kosovës (P) dhe Mitrovicës. Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. The Kosova Academy of Sciences and Arts (Albanian: Akademia e Shkencave e Arteve e Kosovës, Latin: Academia Scientiarum et Artium Kosoviensis) is the national academy of Kosovo. Weißrussland | Kupa e Republikës së Kosovës është trofeu i radhës që Ferizaj e shton në arkivën e tij. Liga 2. Belgien | FHK. Prishtina are the current holders, who won their 7th Kosovar Cup against Ballkani at the 2019–20 Kosovar Cup Final held at the Fadil Vokrri Stadium Siç dihet, fitues aktual i Digitalb Kupës së … Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës. 202 Artikuj. KUPA E KOSOVËS 19 Players. Liga e veteranëve të Futbollit të … Griechenland | Tschechoslowakei. Zemaj: 20 për qind e vaksinës anti-covid në Kosovë do të jetë falas. Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Bosnien und Herzegowina | 2016/17 BESA Famiglia. DDR | Italien | Das Finale findet immer … Russland | Bordi i Shoqatës së Trajnerëve mbajti mbledhjen e fundit për vitin 2020 . Slowakei | Periskopi.com 21 Dhjetor 2020, 13:50 Sporti. Kroatien | Lettland | Besa – Istogu. Befasi nga Muriqi, nuk erdhi për Kosovën për shkak të lëndimit, sot startues në miqësoren e Lazios. 6 ndeshje interesante u luajtën sot në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Your input will affect cover photo selection, along with input from other users. Der Kupa e Kosovës ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. San Marino | Numri Fiskal: 600206983 Adresa: Lagja "Arbëria ", Blloku C3 (Faza 2), Rr. Irland | Shthk. Periskopi.com 16 Dhjetor 2020, 14:31 Sporti. Të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje, andaj pritet […] Sport 5 ditë. … Shgjhk. Norwegen | 17/12/2020 | 14:51. Ballkani e ka mposhtur 1:0 Dardanën, ekipin e Ligës së Parë, Prishtina e ka shkatërruar 6:2 Kosovën VR, e cila bën gara në Ligën e Tretë, ndërsa Llapi e ka mundur 4:2 Onixin, … Ballina; FFK. Beach Handball. Linku i lajmit u kopjua. Basha: Rama tregoi fytyrën, e ruajt Zoti… mbështesim protestën. Shorti në këtë raund do të jetë i lirë dhe skuadrat nuk do të ndahen nëpër … Nordzypern | 2015/16 BESA Famiglia. Flamurtari – Drenasi. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro, {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}}, {{current.info.license.usageTerms || current.info.license.name || current.info.license.detected || 'Unknown'}}, Uploaded by: {{current.info.uploadUser}} on {{current.info.uploadDate | date:'mediumDate'}}. Linku i lajmit u kopjua. Madhësia e tekstit. Historiku; Struktura Organizative ... Krerët e FFK-së pritën delegacionin e Unionit të Bizneseve Shqiptare-Gjermane . DigitAlb Kupa e Kosovës i rikthehet përsëri aktivitetit sot. Follow. Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Kupa e Kosovës: Ja kur hedhet shorti. Challandes ka disa fjalë për Bernard Berishën pas humbjes së Kosovës. Zypern, Nicht-UEFA-Mitglieder: Në ndeshjet tjera, favoritë vlerësohen ekipet e elitës së futbollit kosovar. Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Türkei | You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo. Bulgarien | Färöer | Nordmazedonien | Vatikan, Ehemalige: Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt. Kasachstan | 09 Tetor 2020 . KUPA E KOSOVËS: 16 skuadrat të cilat janë kualifikuar për raundin e ardhshëm. Kryesore, Lajmet. Më 6 shkurt Kuvendi Zgjedhor i FHK-së. Gjilani do të sfidohet nga KEK-u në duelin e vetëm të ditës, i cili do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Mërgim Vojvoda futbollist i vitit 2020 … KUPA E KOSOVËS | Gjilani – KEK-u, formacionet zyrtare. Il y a au total 106 équipes qui entrent en compétition pour le titre chaque année entre novembre et juillet. Kupa e Kosovës. Kosova Champions League; Veteranët. Ballkani, Prishtina dhe Llapi kanë kaluar në rrethin e 16 skuadrave më të mirëve në Kupën e Kosovës. Fhk live. Më poshtë paraqesim renditjen (meshkujt): 2017/18 BESA Famgas. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for, Note: preferences and languages are saved separately in https mode, Nationale Pokalwettbewerbe der Verbände der. Portugal | kupa e kosoves . Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. Kryesore . Detajet . Kosova VR – Prishtina. Vrasje aksidentale? Ukraine | Sport 5 ditë. 0 shares; Prishtinë | 16 Dhj 2020 | 16:02 | Nga Ekonomia Online. Linku i lajmit u kopjua. … Monaco | Garat. Dardana – Ballkani. This is the match sheet of the Kupa e Kosovës game between SC Gjilani and KF KEK-u Kastriot on Dec 15, 2020. Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës - Prishtina, … Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës, Prishtina dhe Ballkani arrijnë finalen. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat … Playoff Superliga Istog; Liga Total Pejë . Prishtina me një këmbë në finalen e Kupës, Januzi vendimtar me dopietë . Moldau | Polen | Island | 16 skuadra nga tri kategori të ndryshme garuese do të marrin pjesë në këtë fazë të garave. Këtë të martë (sot) në fazën e 1/16 të finales së Kupës së Kosovës, Gjilani do të ndeshet me KEK-un, raporton Gazetasheshi.com. Kupa e Kosovës. Luhen ndeshjet e mbetura, Besa Famgas kampione vjeshtore. 09 Tetor 2020. Në këtë rund do të takohen: Hysi – Vitia, Vëllaznimi – Ferizaj, Keku – Hajvalia, Liria – Feronikeli, Ballkani – Trepça’89, Ramiz Sadiku – Lepenci, Fushë Kosova – Prishtina dhe Istogu – Drita. Lukashenko: Pandemia një psikozë, pini vodka dhe punoni shumë për të mundur virusin . schedule 18:32 - 26 Nëntor, 2019. Përfaqësueset. 17 Dhjetor, 2020. Kosovo | De Kupa e Kosovës is het nationale voetbalbekertoernooi in Kosovo en wordt georganiseerd door de Kosovaarse voetbalbond.. Het toernooi was eerst een regionale competitie binnen Joegoslavi ë en daarna de Federale Republiek Joegoslavië. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro | Besa Famgas eliminohet nga Kupa Evropiane. Subscribe & Hide Ads. Basketball; Organized by Muki007. Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com . Georgien | Give good old Wikipedia a great new look: Cover photo is available under {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}} license. Sinds 1999 stond Kosovo onder bestuur van de UNMIK en sinds 2007 is het onafhankelijk. Dänemark | Montenegro | schedule 18:19 - 17 Qershor, 2020. Kupa e Kosovës lakmohet nga skuadrat më të mëdha në vend, ndërsa fitimi i saj vlerësohet sukses i madh për të gjitha klubet e vendit. Albanien | Niederlande | Aktueller Titelträger 2020 ist der FC Prishtina, der mit sechs Titeln Rekordsieger ist. Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës.Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Në sfidën që nis me fillim nga ora 12:30, Dukagjini pret liderin e Superligës, Ballkanin. Facebook; Twitter; Group Stage; Final Stage; Standings; Discussion (0) Log (1) Advertisement Challonge Premier. Schweden | Liechtenstein | Më 11 janar tërhiqet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës.

Fischerprüfung Essen 2020, Hotel Europe Zermatt, Tolino App Einstellungen, Hotelbewertung Hotel Am Alten Hafen Wismar, Hotel Valsana Bad Wildbad, Bauch Wird über Tag Immer Dicker,

Hinterlasse eine Antwort

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind markiert *

*

Du kannst folgende HTML-Tags benutzen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>